L o a d i n g . . .

«Пакунок малюка» повертається.

7ea48c246724a7dd4087c7bd27a335f7.jpeg«Пакунок малюка» повертається. Народні депутати проголосували за “натуральну” допомогу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (№3006а).

За повернення «пакунку малюка» (законопроєкт №3006а) проголосували 316 депутатів. Проєкт готуватимуть до другого читання.

Законопроєктом встановлено, що всім відомий «бейбі-бокс» можна буде отримати у натуральній формі.
У боксі, як і раніше, будуть предмети першої необхідності для новонародженого та його матусі, матеріали для раннього розвитку дитини та навчання, корисні матеріали для батьків, наприклад, щодо вакцинації та грудного вигодовування.

Ідея з монетизацією пакунка себе не виправдала. Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у “ПриватБанку” зі спеціальним режимом використання, для якої потрібно отримати відповідну довідку.
Водночас перехід на монетизовану форму програми “пакунку малюка” був пов’язаний з проблемами у тендерних закупівлях. Проте Дитячий фонд ООН закликав Уряд зберегти “пакунки малюка” і не заміняти їх грошовими виплатами.

Автори законопроєкту підкреслюють, що за два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 раза.
Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

"До другого читання плануємо доопрацювати проєкт і з часом через "Дію" дати можливість батькам обирати між отриманням "пакунка" у пологовому або оформлення картки з його монетизацією", – повідомила депутатка партії "Слуга Народу" Євгенія Кравчук.

Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Штаб "Слуга Народу" Дніпро зазначає, що «Пакунок малюка» – це турбота держави про маленьких громадян.
Батьки повинні присвячувати свій час немовлятам, а не вирішенню питань з отримання довідок для начислення виплати.

Інші новини

Попереду багато робо...
Друзі! 25 жовтня ми з вами зробили важливий крок - обрали новий склад Дніпровської міської ради Підготовка до ...
Звіт про формування ...
Звіт про формування виборчого фонду місцевої організації політичної партії Пояснювальна записка до остаточного...
Дякуємо кожному!...
Дякуємо кожному, хто не лишився осторонь та зробив свій вибір. Це був відповідальний момент для кожного виборц...
Приходь та вирішуй! ...
Шановні громадяни! Нагадуємо, збираючись на голосування 25 жовтня, не забудьте паспорт, адже члени виборчкому звірять ...