L o a d i n g . . .

«Пакунок малюка» повертається.

7ea48c246724a7dd4087c7bd27a335f7.jpeg«Пакунок малюка» повертається. Народні депутати проголосували за “натуральну” допомогу

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” (№3006а).

За повернення «пакунку малюка» (законопроєкт №3006а) проголосували 316 депутатів. Проєкт готуватимуть до другого читання.

Законопроєктом встановлено, що всім відомий «бейбі-бокс» можна буде отримати у натуральній формі.
У боксі, як і раніше, будуть предмети першої необхідності для новонародженого та його матусі, матеріали для раннього розвитку дитини та навчання, корисні матеріали для батьків, наприклад, щодо вакцинації та грудного вигодовування.

Ідея з монетизацією пакунка себе не виправдала. Передбачалося, що громадянам, у яких народилась дитина, буде видана соціальна картка у “ПриватБанку” зі спеціальним режимом використання, для якої потрібно отримати відповідну довідку.
Водночас перехід на монетизовану форму програми “пакунку малюка” був пов’язаний з проблемами у тендерних закупівлях. Проте Дитячий фонд ООН закликав Уряд зберегти “пакунки малюка” і не заміняти їх грошовими виплатами.

Автори законопроєкту підкреслюють, що за два роки кількість предметів у пакунку зросла у 2,5 раза.
Якщо у 2018 році тільки 35% батьків надавали перевагу пакунку грошовій виплаті, то тепер 8 з 10 сімей хочуть отримувати допомогу саме в натуральному вигляді.

"До другого читання плануємо доопрацювати проєкт і з часом через "Дію" дати можливість батькам обирати між отриманням "пакунка" у пологовому або оформлення картки з його монетизацією", – повідомила депутатка партії "Слуга Народу" Євгенія Кравчук.

Після закупівлі "пакети" будуть доставляти в пологові будинки і відділи соціального забезпечення населення.

Штаб "Слуга Народу" Дніпро зазначає, що «Пакунок малюка» – це турбота держави про маленьких громадян.
Батьки повинні присвячувати свій час немовлятам, а не вирішенню питань з отримання довідок для начислення виплати.

Інші новини

Змінимо Дніпро разом...
Якщо ти маєш активну громадянську позицію та хочеш змінити своє місто на краще, тепер у тебе є така можливість...
Графік прийому грома...
Депутати партії "Слуга Народу" Дніпро погодили графік прийому громадян Відтепер особистий прийом депутатів ...
Міфи про шкільну реф...
Спростовуємо міфи про шкільну реформу Головне – без паніки! Кожна дитина отримає повну загальну середню осв...
Все про референдум...
Депутатська фракція політичної партії «Слуга Народу» висловлює підтримку прийнятому Верховною Радою України закону «Пр...