L o a d i n g . . .

Вибори: головне, що треба знати

8351cbf236f2a4c2459f8b8252f74834.jpeg25 жовтня, у найближчу неділю, відбудуться місцеві вибори за новим виборчим законодавством.
Відповідаємо на найпоширеніші запитання:

1. Хто наші обранці?
Ми обираємо сільських, селищних, міських голів; депутатів обласних та районних у містах рад. Водночас у цей день також відбудуться перші вибори у 1439 територіальних громадах: сільських, селищних, міських і районних.

2. Яка система діє під час виборів?
У містах і громадах, де менше як 10 тисяч виборців, кандидати йдуть від партії, або як самовисуванці. Їх обираємо за мажоритарною системою, тож перемагає той, хто отримає більше голосів. В кожному окрузі – 2-4 депутати. У громадах, де мешкає понад 10 тисяч виборців, кандидати йдуть лише від партій, та не обов’язково є їх членами. Голосуємо і за партію, і за кандидата окремо. Також діє «гендерна квота», не менше 2 особи іншої статі на 5 кандидатів.

3. Яким чином визначають переможців?
Там, де налічується менше ніж 75 тисяч виборців, міські, сільські та селищні голови, перемагає кандидат, який отримав більшість голосів виборців. У великих містах і громадах кандидату потрібно набрати 50% плюс 1 голос, інакше проводиться другий тур виборів.

4. Як заповнюються бюлетені?
Бюлетені для виборів міських, сільських та селищних голів не змінилися, ставимо лише 1 позначку. У бюлетенях для виборів депутатів рад різних рівнів у переліку партій зліва обираємо партію-фаворита та ставимо позначку в порожньому квадраті навпроти. В сусідньому квадраті за трафаретом ставимо номер кандидата від цієї партії.


Все чітко, прозоро та зрозуміло. Тож не зволікайте, виконуйте свій громадській обов'язок!
Будьте відповідальними!
Зробить свій вибір.
Бо ми – це Дніпро!

Інші новини

Що потрібно для ефек...
Команда "Слуга Народу" вважає, що для ефективної роботи потрібно розпочати з аудиту Дніпровської міської ради!...
Як планується робота...
Наша мета – розквіт рідного міста та гарантоване вирішення громадських питань. ⠀ За час роботи штабу ми маємо налагод...
Попереду багато робо...
Друзі! 25 жовтня ми з вами зробили важливий крок - обрали новий склад Дніпровської міської ради Підготовка до ...
Звіт про формування ...
Звіт про формування виборчого фонду місцевої організації політичної партії Пояснювальна записка до остаточного...